Aktualności

Jadę na staż!

Jadę na staż! Zagraniczne doświadczenia zawodowe szansą na rynku pracy dla osób w wieku 18-35 lat ze Śląska". To nazwa projektu do którego uczestnictwa zachęca Fundacja Imago wspólnie z Powiatowymi Urzędami Pracy w Chorzowie i Zabrzu oraz firmami Ronal GmbH i BSW gGmbH.

Wydaliśmy ponad 18 ton żywności

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim zakończył realizacje Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2016. Osobom potrzebującym wydano ponad 18 ton żywności.

Konsultacje programu "Za Życiem"

Ruszyły konsultacje społeczne programu kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem". Będą trwały do marca 2018, a przeprowadzą je Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Caritas Polska.

Oferta dla seniorów

Co seniorzy mogą robić w Wodzisławiu Śląskim? Pomysłów jest wiele. Tylko w maju wśród wydarzeń dedykowanych osobom starszym znajdziemy koncerty, wycieczki, wykłady czy spotkania klubów hobbystycznych.

Trwają zajęcia z psychologiem

Od poniedziałku 8 maja ruszył cykl spotkań z psychologiem. Grupowy trening umiejętności psychoterapeutycznych jest jednym z elementów projektu "Lepsze Jutro" realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim. Zajęcia potrwają do 15 maja.