Aktualności

Oświadczenie MRPiPS

W związku z doniesieniami medialnymi o zakazie pobytu matek z dziećmi w schroniskach dla osób bezdomnych, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że obowiązujące przepisy nie zakazują przyjmowania do nich matek z dziećmi

Dzień Rodziny

Malowanie twarzy, przeciąganie liny, zabawy taneczne, bieg w workach, tory przeszkód, wspólne śpiewanie znanych i lubianych utworów przy akompaniamencie gitary - to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały na uczestników Pikniku "Dzień Rodziny". Imprezę przygotował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim na terenie Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton" w miniony czwartek, 8 czerwca.

Ogólny opis modelu – wstęp do publikacji

Kolejne spotkanie Grupy Roboczej projektu „Fachowa siła przyszłością dla rodziny” za nami. We wtorek, 6 czerwca osoby skupione wokół przedsięwzięcia pracowały nad ostatecznym kształtem modelu pracy socjalnej. Tym razem członkowie grupy zajęli się analizą tego jakie treści, powinny znaleźć się w publikacji „Ogólny opis modelu”.

Rodzinnie w WCK

"Rodzina razem się trzyma" pod taką nazwą w minioną sobotę, 3 czerwca w Wodzisławskim Centrum Kultury przygotowano imprezę. W Wydarzeniu czynny udział wziął Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.