Aktualności

Kreatywne wakacje

Ruszyły wakacyjne warsztaty plastyczne organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim. Zajęcia rozpoczęły się dziś, w poniedziałek 10 lipca i odbywać się będą od poniedziałku do piątku aż do 26 lipca. Prowadzone są w budynku Szkoły Podstawowej nr 3.

Pakiet zmian dla rodzin przyjęty

Po sukcesie programu "Rodzina 500+", dzięki któremu polityka rodzinna stała się faktem, przyszedł czas na kolejne rozwiązania, mające na celu poprawę sytuacji polskich rodzin i wzrost liczby urodzeń. Sejm RP przyjął zaproponowany przez rząd pakiet zmian związanych z systemami wsparcia rodzin.

Ogólny opis modelu na finiszu

Dobiegają końca prace nad modelem pracy z rodziną dotkniętą problemem dziedziczonego ubóstwa. We wtorek, 5 lipca 2017 grupa pracująca aktywnie przy projekcie "Fachowa siła przyszłością dla rodziny" spotkała się i analizowała treści opisu założeń.

Szybki dostęp do ofert pracy

Oferty zatrudnienia zarówno lokalne jak i te znajdujące się w Centralnej Bazie Ofert Pracy można przeglądać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim.

1. pakiet "Za Życiem"

Pakiet zmian ustawowych wdrażających program "Za Życiem" został podpisany przez Prezydenta RP i ogłoszony w Dzienniku Ustaw.

Lato z MOPS-em

Warsztaty plastyczne, zajęcia sportowe, wycieczka i obóz takie formy spędzenia wolnego czasu dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym oferuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim.