Aktualności

Jak prawidłowo wypełnić wniosek?

Od wczoraj, 1 sierpnia można składać wnioski na nowy okres zasiłkowy / świadczeniowy (2017/2018) o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500 plus), świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego.

Wydłużone godziny pracy MOPS

Dziś, 1 sierpnia uszył nabór wniosków na nowy okres zasiłkowy na świadczenie z programu 500 +, świadczenia rodzinne oraz z funduszu alimentacyjnego.

Do kiedy złożyć wniosek? Ważne terminy

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi nowego okresu zasiłkowego (tj. 2018/2019) poniżej przedstawiamy terminy ustalenia prawa oraz wypłaty świadczeń z uwzględnieniem okresu w jakim został złożony prawidłowo wypełniony i kompletny wniosek.

Aktualne wzory wniosków

Od najbliższego wtorku, 1 sierpnia 2017r. będzie można składać wnioski na nowy okres zasiłkowy tj. 2017/2018 dla świadczeń z Programu Rodzina 500+, świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz świadczeń rodzinnych.

Twój problem, nasze wsparcie - akcja informacyjna

Urząd Miasta rusza z kolejną akcją przeciwko uzależnieniom. W ramach akcji, której towarzyszy hasło "Twój problem, nasze wsparcie", opracowano m.in. niewielką, składaną ulotkę z najważniejszymi informacjami, gdzie szukać pomocy w przypadku, gdy mamy do czynienia z osobą uzależnioną albo gdy sami czujemy, że potrzebujemy fachowej pomocy.