Aktualności

Harmonogram dofinansowanych szczepień dla seniorów

Pod koniec maja Radni Rady Miejskiej przyjęli program szczepień ochronnych przeciwko grypie, skierowany do mieszkańców Wodzisławia Śląskiego w wieku 60+. Start dofinansowanych przez miasto szczepień zaplanowano na początek sierpnia. By się zaszczepić, wodzisławscy seniorzy będą mogli zgłosić się do jednego z sześciu podmiotów leczniczych w różnych częściach miasta.

500+ dla samotnych rodziców

Od 1 sierpnia przyjmowane są wnioski o wsparcie z rządowego programu „Rodzina 500 plus” na nowy okres świadczeniowy. Złożenie wniosku w sierpniu gwarantuje ciągłość wypłaty świadczenia 500+.

Zaoszczędź czas. Złóż wniosek online!

Przypominamy, że nie trzeba odwiedzać Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, by złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze wypłacane z programu „Rodzina 500+”, a także o świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Można to również uczynić przez internet.

760. wniosek na 760-lecie miasta

Trwa rok jubileuszowy Miasta. Z okazji 760-lecia Wodzisławia Śląskiego magistrat liczbę „760” traktuje wyjątkowo i przyznaje specjalne, jubileuszowe nagrody swoim mieszkańcom.

Festyn rodzinny

Festyn rodzinny z okazji święta patrona naszego miasta - św. Wawrzyńca odbędzie się już jutro, w sobotę 12 sierpnia na rynku miejskim. Początek atrakcji, godzina 16.00.

Moja firma - mój sukces

Cech Rzemieślników i Innych przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim prowadzi rekrutację kandydatów do projketu " Moja firma - mój sukces".