Aktualności

Bezpłatne zajęcia ruchowo-rehabilitacyjne

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim zaprasza wszystkie osoby zamieszkujące dzielnicę starego miasta Wodzisławia Śląskiego do udziału w bezpłatnych zajęciach ruchowo-rehabilitacyjnych.

Działania w ramach rewitalizacji dworca kolejowego - Program Aktywności Lokalnej

Nie masz pomysłu na siebie?, Chcesz pracować?, Chcesz rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania? Chcesz nabyć nowe kompetencje? Masz ochotę na miłe lub też aktywne spędzenie wolnego czasu? Lubisz przebywać z ludźmi? Jesteś osobą aktywną? Chcesz nauczyć się gotować? Lub też od dawna miałeś ochotę zaczerpnąć informacji na temat ogrodnictwa lub też potrzebne Ci są nowe umiejętności praktyczne?

Świadczenie wychowawcze 500+ w liczbach

Dzięki wprowadzonym zmianom od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze 500+ przysługuje na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. Finansowe wsparcie trafi w sumie do 6,8 mln dzieci.

Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Fundacja Iwo-Doradztwo Obywatelskie realizuje zadanie ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Wsparcia i rozwoju instytucjonalnego systemu pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom poprzez utworzenie Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym dla jednostek niezaliczanych do sektora finansów publicznych i niedziałających w celu osiągnięcia zysku, w tym stowarzyszeń, fundacji, organizacji i instytucji na lata 2019 – 2021.

Nabór do nowej edycji FEAD-u, Podprogram 2019

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim informuje, iż rozpoczęła się kolejna edycja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, Podprogram 2019.