Aktualności

Warsztaty kulinarne "Master kuchni"

W dniach od 10 listopada 2021 roku do 26 listopada 2021 roku uczestnicy projektu Program Aktywności Lokalnej dzielnicy Wilchwy „Czas na aktywną zmianę” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 brali udział w warsztatach kulinarnych pn „Master kuchni”.

Kalendarz wypłat na 2022 rok

Poniżej znajdą Państwo kalendarz wypłat dla świadczeń rodzinnych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego, świadczenia wychowawczego 500+ oraz zasiłków stałych.

Informacje dotyczące dodatku osłonowego

Dodatek osłonowy to specjalne świadczenie, które jest elementem rządowej tarczy inflacyjnej skierowanej do jedno- i wieloosobowych gospodarstw domowych o dochodach nieprzekraczających odpowiednio 2100 zł oraz 1500 zł. Aby otrzymać pomoc finansową, konieczne będzie złożenie wniosku w tutejszym MOPS w Wodzisławiu Śląskim.

MOPS czyny krócej w Sylwestra

Informujemy, że 31 grudnia br. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim będzie czynny krócej. Obsługa klientów odbywać się będzie w godzinach 7:15-12:00.