Aktualności

Wilchwiańska Choinka

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na Wilchwiańską Choinkę organizowaną w ramach projektu "Fachowa siła przyszłością dla rodziny" w dniu 15 grudnia 2019 roku o godzinie 16:30 przy Parafii Św. Wawrzyńca.

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim poszukuje osób, które mogłyby świadczyć usługi asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej w formie umowy zlecenia, w ramach programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej " w roku 2020.

Powiatowe mikołajki 2019

Dużo śmiechu, radości, konkursów, moc prezentów i dobrej zabawy. Tak w skrócie można opisać to, co działo się 10 grudnia podczas Powiatowych Mikołajek, w których udział wzięło 20 dzieci z terenu naszego miasta.

Kampania 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć

Dokładnie 25 listopada ruszyła 28. kampania 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć. Wybór terminu kampanii – między 25 listopada (Międzynarodowym Dniem Przeciw Przemocy Wobec Kobiet) a 10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka) ma na celu podkreślenie, że prawa kobiet są niezbywalną i integralną częścią praw człowieka, a przemoc wobec kobiet jest łamaniem praw człowieka, a nie sprawą prywatną.

Nabór do FEAD-u

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim przystępuje do realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, Podprogram 2019.