Zbieramy środki czystości dla najuboższych dzieci

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim włączył się do akcji "Czysty Aniołek", zainicjowanej przez Stowarzyszenie Piękne Anioły. Celem przedsięwzięcia jest zbiórka środków czystości dla dzieci z najuboższych rodzin. Artykuły zbierane będą w Punkcie Obsługi Klienta Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w terminie do 10 czerwca br.

- W związku z naszą działalnością często odwiedzamy domy ubogich rodzin i dzięki temu zwróciliśmy uwagę na ważny problem. W domach tych brakuje podstawowych środków czystości tj. mydło czy szampon. Dzieci nie mają szczoteczek do zębów ani pasty. Za ręczniki służą stare pocięte prześcieradła. Postanowiliśmy coś zrobić, aby pomóc tym dzieciom - wyjaśniają inicjatorzy przedsięwzięcia, Stowarzyszenie Piękne Anioły.

Zachęcamy wszystkie osoby, instytucje, sklepy, hurtownie do włączenia się w akcję. Zebrane środki czystości pracownicy socjalni przekażą dzieciom z najuboższych rodzin zamieszkałych na terenie miasta Wodzisławia Śląskiego. Akcja organizowana jest po raz czwarty w całej Polsce. Honorowy patronat nad nią objęła Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Więcej o ogólnopolskiej akcji "Czysty Aniołek" - kliknij tutaj