Wigilia dla potrzebujacych 2018

Wigilię dla osób samotnych, starszych i potrzebujących zgodnie z wieloletnią tradycją zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim. Wieczerza odbyła się w czwartek, 13 grudnia 2018 roku w Domu Przyjęć Contra w Jedłowniku.

W wyjątkowym spotkaniu udział wzięli zaproszeni mieszkańcy, którzy wytypowani zostali przez pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim. Obecni byli także prezydent miasta Mieczysław Kieca, Przewodniczący Rady Miasta Dezyderiusz Szwagrzak,  II zastępca prezydenta miasta Izabela Kalinowska, Ks. Janusz Badura proboszcz Parafii św. Herberta oraz Ks. Bogusław Noworyta z Parafii Matki Boskiej Wszechpośredniczki Łask i św. Antoniego z Padwy.

Nie mogło zabraknąć gospodarza uroczystości - Elwiry Palarczyk, dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim, która przywitała wszystkich gorącymi życzeniami świątecznymi i zaprosiła do wspólnego przeżywania spotkania wigilijnego.

Ciepłe słowa i życzenia świąteczne złożył kolejno prezydent miasta Mieczysław Kieca oraz ksiądz proboszcz Janusz Badura, który poprowadził modlitwę oraz poświęcił potrawy i opłatek. W dalszej części spotkania nastąpiło symbolicznie połamanie się opłatkiem.
Odświętnie przygotowane stoły,  zastawa i ozdobne stroiki świąteczne, wykonane przez uczniów szkół z terenu miasta Wodzisławia Śląskiego przy współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem w Wodzisławiu Ślaskim, wzmocniły świąteczny klimat spotkania.

Na stołach pojawiły się tradycyjne potrawy wigilijne: m.in. barszcz czerwony z uszkami, ryba, kapusta z grzybami oraz moczka i makówki. W świąteczny klimat zgromadzonych wprowadzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Wodzisławiu Śląskim, którzy pod okiem opiekunów Pani  Barbary Połednik, Edyty Krebs oraz Weroniki Stosór-Gunerki przygotowali specjalny program artystyczny.

 Na koniec spotkania, każdy zaproszony uczestnik, otrzymał paczkę świąteczną.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Ślaskim za pomoc w organizacji spotkania wigilijnego składa serdeczne podziękowania:

- Nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Wodzisławiu Śląskim,
- Licznie zgromadzonym gościom i uczestnikom spotkania.

 

 

Galeria