Wigilia dla potrzebujących

W dniu 18.12.2017 roku odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe, które Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim przygotował dla osób samotnych, starszych i potrzebujących.

Spotkanie wigilijne zostało zorganizowane  w Szkole Podstawowej nr 2. Bogatą oprawę artystyczną zapewnili nam uczniowie tejże szkoły. Dzieci zaśpiewały kilka kolęd po czym zaprezentowały ciekawe współczesne jasełka. Swoją obecnością zaszczycili nas: Prezydent Miasta Pan Mieczysław Kieca, przedstawiciele organizacji pozarządowych, oświaty oraz duszpasterze. Jako pierwsza głos zabrała gospodarz uroczystości – Elwira Palarczyk, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim, która powitała gości.

Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim za przybycie na dzisiejsze spotkanie. Szczególne podziękowania kieruję do Dyrektor  Szkoły Podstawowej  nr 2  Pani Joanny Kulińskiej, która udostępniła nam salę gimnastyczną abyśmy mogli przygotować to spotkanie. Dziękuje duszpasterzom, którzy zadbają o duchową atmosferę spotkania oraz wszystkim tym, którzy włożyli wiele czasu i serca by dzisiejsze spotkanie mogło się odbyć”.

Ciepłe słowa i życzenia złożył także Pan Prezydent Mieczysław Kieca. W swoim przemówieniu nawiązał do historii  Wilmy Rudolph – amerykańskiej lekkoatletki trzykrotnej mistrzyni olimpijskiej, która od urodzenia zmagała się z chorobami i przeciwnościami losu. Opowieść  Prezydenta wprowadziła wszystkich w zadumę i chwilę refleksji. Na końcu prezydent zwrócił się do wszystkich z życzeniami:

Życzę wszystkim rodzinnych świąt, by nikt z nas w tym dniu nie był sam, życzę zdrowia, radości, nadziei oraz życzliwych ludzi wokół siebie”. 

Po życzeniach był czas na połamanie się opłatkiem a po nim wszyscy zasiedli do wspólnego stołu z przygotowanym poczęstunkiem w duchu i tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie przebiegało w ciepłej, rodzinnej atmosferze