Warsztaty już za nami

31 stycznia (środa) 2018 r. w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej odbyły się warsztaty skierowane do uczestników programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym - Podprogram 2017.

W pierwszych zajęciach, które trwały od godziny 800 do 1100 wzięło udział 31 osób. Spośród czterech tematów do wyboru: dietetyka, niemarnowanie żywności, kulinaria, finanse, większość osób zagłosowała za tematem dietetyka. Rozmawiano między innymi o błędach żywieniowych i ich skutkach. Warsztaty zawierały sporo użytecznej wiedzy dietetycznej przydatnej na co dzień przy komponowaniu domowego menu. Uczestnicy otrzymali cenne wskazówki na temat zdrowego trybu życia czy zbilansowanej diety.

Od godziny 1100 do 1400 odbyły się drugie zajęcia, w których uczestniczyły 24 osoby. Tym razem większość zagłosowała za tematem finanse. Ciekawym ćwiczeniem było planowanie budżetu rodziny. Uczestnicy zostali podzieleni na 5-cio osobowe grupy, w których mieli zaplanować miesięczny budżet domowy wliczając w to dochody domowników jak również wszystkie wydatki np: prąd, żywność, paliwo.

Warsztaty, w których wzięło udział łącznie 55 osób, miały na celu wzmocnienie samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego.

Przypominamy, że pomoc w ramach PO PŻ kierowana jest do tych osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie/rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych (posiłków) i dlatego też trafiać będzie do ograniczonej liczby osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji (określonej przesłankami z art. 7 ustawy o pomocy społecznej oraz poziomem dochodów odniesionych do procentowej wartości odpowiedniego kryterium dochodowego określonego w tej ustawie), stanowiąc systematyczne wsparcie. Pomoc udzielana będzie w postaci artykułów spożywczych lub posiłków, które będą przekazywane osobom najbardziej potrzebującym bezpłatnie.

Galeria