Świadczenie wychowawcze 500+ w liczbach

Dzięki wprowadzonym zmianom od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze 500+ przysługuje na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. Finansowe wsparcie trafi w sumie do 6,8 mln dzieci.

Ponad 2,6 miliona - tyle wniosków o przyznanie świadczenia 500 plus złożono w lipcu przez internet (online) w całej Polsce.
Najwięcej wniosków o świadczenie z programu Rodzina 500 plus złożono w województwach: mazowieckim, śląskim, wielkopolskim, małopolskim i dolnośląskim. Na pierwszym miejscu plasuje się województwo mazowieckie w którym złożono 407,4 tys. wniosków. Najmniej wniosków drogą elektroniczną złożono w województwie opolskim 56,6 tys. Jeśli chodzi o województwo śląskie to przez cały lipiec złożonych zostało 335, 6 tys. wniosków - co daje drugie miejsce w Polsce.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim od 1 lipca do 5 sierpnia złożono 4035 wniosków z czego 3675 zostało złożonych drogą elektroniczną (online).

Od 1 sierpnia można składać wnioski również w formie papierowej w siedzibie ośrodka przy ul. Daszyńskiego 3. Nadal jednak mogą Państwo składać wnioski drogą elektroniczną (online) do czego serdecznie zachęcamy. Bez stania w kolejce mogą Państwo w łatwy sposób wypełnić wniosek za pomocą:

  • portalu informacyjno-usługowego empatia.mrpips.gov.pl,
  • portalu PUE ZUS
  • oraz bankowości elektronicznej, a od 1 sierpnia 2019 drogą tradycyjną (papierową), czyli osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim.

Osoby, które złożą wnioski od lipca do września 2019 roku będą miały wypłacone świadczenia z wyrównaniem za ten okres. Natomiast dla wniosków złożonych po 30 września 2019 roku świadczenia zostaną wypłacone od miesiąca złożenia wniosku bez wyrównania.

do pobrania:

plakat