Rowerowe szaleństwo

Przez 5 dni dzieci uczestników projektu "Lepsze Jutro" realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim, a współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej będą uczestniczyć w warsztatach rowerowych BMX.

Zajęcia rozpoczęły się dziś, tj. poniedziałek 22 sierpnia i potrwają do najblizszego piątku 26 sierpnia. Prowadzone będą w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza".
Warsztaty są bezpłatne. Ich uczestnicy mogą za darmo wypożyczyć sprzęt i podszkolić swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanego instruktora. W ramach zajęć miłośnicy dwóch kółek dowiedzą się jak ustawić prawidłowo ciało na rowerze i bezpiecznie pokonywać przeszkody i zakręty. Nauka obejmować będzie ponadto tzw. starty z bramki startowej. Na uczestników imprezy na zakończenie warsztatów czekać też będzie niespodzianka.

Projekt "Lepsze Jutro" Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim realizuje w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim. Głównym celem projektu jest aktywna integracja i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez podniesienie poziomu aktywności społecznej i zawodowej mieszkańców Wodzisławia Śląskiego z rodzin przeżywających trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo - wychowawczej zagrożonych wykluczeniem społecznym.