Rodzinna zabawa z okazji święta patrona

Festyn z okazji święta patrona miasta – Św. Wawrzyńca zorganizowano w sobotę na wodzisławskim rynku. W imprezie czynny udział wziął Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Na stoisku informacyjnym rozstawionym na płycie głównej, pracownicy odpowiadali na pytania mieszkańców, udzielali informacji o możliwych formach i rodzajach pomocy, przyznawanych zasiłkach 

i  świadczeniach (w tym o programie "Rodzina 500 +") oraz realizowanych przez Ośrodek projektach unijnych. Ponadto na stoisku można było pobrać wnioski na zasiłek rodzinny, fundusz alimentacyjny, świadczenie wychowawcze oraz stypendium szkolne o charakterze socjalnym.


Festyn rozpoczął się o godzinie 16.00.  Od pierwszych chwil aż do zakończenia na przybyłych czekało wiele atrakcji. Na płycie rynku najmłodsi mieli okazję pomalować twarz lub wziąć udział w licznych grach i zabawach prowadzonych przez animatorów. Nie zabrakło dmuchanych zjeżdżalni i trampolin.  Ponadto można było m.in. skorzystać z przejażdżki bryczką, zobaczyć pokaz sikawki strażackiej, zobaczyć wnętrze i wyposażenie wozów straży pożarnej, policji oraz straży miejskiej, a nawet przez chwilę wcielić się w rolę mundurowego zasiadając za kierownicą pojazdu, robiąc przy tym pamiątkowe zdjęcie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa zabytkowych pojazdów i ich wyścig o puchar Prezydenta Miasta.

 Organizatorem festynu był Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Galeria