Puchary dla najlepszych

Wręczeniem pucharów i dyplomów zakończyły się warsztaty rowerowe BMX, które w mijającym tygodniu odbywały się na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza".

Statuetki trzem najlepszym zawodnikom wręczyła dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Wodzisławiu Śląskim - Elwira Palarczyk. Na pozostałych czekały dyplomy i drobne upominki rzeczowe.
- Gratuluje Wam wytrwałości i ambicji. Wiem, że dla wielu z was była to pierwsza przygoda z BMX-em. Nie było łatwo, ale nie poddaliście się. Mam nadzieję zdobyte umiejętności będziecie szkolić - mówiła dyrektor podczas wręczania pucharów.

Warsztaty rowerowe BMX obejmowały pięć dwugodzinnych spotkań z instruktorem. W ich trakcie amatorzy dwóch kółek zdobywali wiedzę na temat tego jak prawidłowo ułożyć sylwetkę na jednośladzie oraz bezpiecznie pokonywać przeszkody i zakręty. Nie zabrakło także nauki podstawowych ewolucji. Zwieńczeniem zajęć były zawody w których zweryfikowane zostały zdobyte umiejętności.
Dodajmy, że zajęcia były bezpłatne. Ich uczestnicy zapewnioną mieli opiekę instruktora oraz niezbędny sprzęt.

Organizatorem warsztatów był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim. Prowadzone były w ramach działań środowiskowych projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. "Lepsze Jutro". Celem projektu jest aktywna integracja i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez podniesienie poziomu aktywności społecznej i zawodowej mieszkańców Wodzisławia Śląskiego z rodzin przeżywających trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo - wychowawczej zagrożonych wykluczeniem społecznym.