Mikrogrant fotograficzny

Mikrogrant o nazwie "Mikrogrant fotograficzny" realizowany był w ramach projektu Program Aktywności Lokalnej Dzielnicy Jedłownik "Aktywni razem mogą wszystko", który finansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na mata 2014-2020.

Zajęcia odbyły się w następujących dniach :17, 19, 24, 26 stycznia od 10.00-15.00 w szkole podstawowej nr 4 w dzielnicy Jedłownik.

Inicjatywa polega na zorganizowaniu warsztatów fotograficznych, prowadzonych przez różne osoby, wydruku najlepszych fotografii powstałych w czasie warsztatów.

Warsztaty były prowadzone przez różne osoby: pierwsze zostały poprowadzone przez osobę pracującą w charakterze fotoreporterki w lokalnej gazecie, a drugie przez artystę fotografika. Dzięki temu uczestnicy projektu nauczyli się różnych metod fotografii i poznali różne sposoby wykonywania zdjęć.

Uczestnicy warsztatów uczyli się kadrowania zdjęć, tworzenia kompozycji fotograficznych, wyboru najlepszych ujęć, przygotowania oświetlenia, itp. Uczyli się także podstawowej graficznej obróbki zdjęć z wykorzystaniem darmowych programów.

Naszym celem było zdobycie umiejętności dobrego fotografowania, które mogą być przydatne różnym uczestnikom projektu do skutecznego promowania swojej pracy wytwórczej. Np. jedna z uczestniczek projektu w ramach prac dorywczych wykonuje rękodzieło, a druga pomaga mężowi w sklepie. Aby móc sprzedawać swoje produkty przez Internet  nauczyły się dobrego wykonywania zdjęć. Ponadto pozostałe osoby uczestniczące w projekcie będą mogły wykorzystywać w przyszłości nabyte umiejętności w celach zawodowych.

Warsztaty były tak zorganizowane, aby mogły brać w nich udział osoby posiadające aparaty fotograficzne, jak i te, które ich nie posiadały.

 

Galeria