Przypomnijmy projekt ma za zadanie wypracowanie modelowych rozwiązań w zakresie przeciwdziałania dziedziczeniu ubóstwa, a w efekcie zminimalizowanie problemów społecznych występujących i występującej biedy na obszarze dzielnicy Wilchwy. Skierowany jest do rodzin u których zdiagnozowano międzypokoleniowe dziedziczenie ubóstwa.
Podczas spotkania ustalono, że w opracowywanym innowacyjnym modelu pracy socjalnej nad którym od kwietnia pracuje grupa specjalistów, pracownik socjalny będzie swoistym koordynatorem pracy z rodziną. Ma on uczestniczyć we wszystkich działaniach dotyczących pracy na rzecz rodziny z obszaru dziedziczonego ubóstwa jak również we wszystkich zespołach zadaniowych. Pracownika socjalnego wspierać będzie administracyjnie pracownik pracujący w Zespole ds. Dziedziczonego Ubóstwa, który na potrzeby modelu nazwany będzie specjalistą ds. dziedziczonego ubóstwa. Burzliwa dyskusja przeprowadzona została w kwestii graficznej wizji modelu ścieżki wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem dziedziczonego ubóstwa.
Ponadto członkowie Grupy Roboczej podczas spotkania omówili zagadnienia do wywiadów grupowych. Lider poinformował również o zaplanowanych na dzień 26 maja br. spotkaniach z interesariuszami. Będą one dotyczyły omówienia szczegółów, co do współpracy w ramach działań projektowych.
Kolejne spotkanie GR odbędzie się 30 maja o godzinie 13.00. W jego trakcie ma zostać ostatecznie dopracowany model w wersji graficznej oraz planuje się omówić szczegółowo zadania i obowiązki w modelu dla osób pracujących po stronie MOPS.
Projekt Fachowa siła przyszłością dla rodziny realizowany jest w ramach konkursu nr POWR.04.01.00-IZ.00-00-004/16 na makro-innowacje w temacie Przerwanie procesu dziedziczonego ubóstwa na obszarach zdegradowanych w ramach Działania 4.1 Innowacje społeczne. Wartość projektu opiewa na kwotę 904 150,00 zł z czego 876 150,00 zł stanowi dofinansowanie z funduszy europejskich.