Jak złożyć wniosek z rządowego programu „Dobry start” (300+)?

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje o możliwości składania wniosków w ramach rządowego programu "Dobry start".

Wnioski można składać w formie:

  • elektronicznej -  już od 1 lipca 2018
  • tradycyjnej (papierowej) - od 1 sierpnia 2018

 

Zanim złożysz wniosek elektroniczny zapoznaj się z przysługującymi prawami w zakresie ochrony danych osobowych RODO

 

 Jeżeli składasz wniosek elektronicznie, wejdź na stronę swojego Banku i dowiedz się, w jaki sposób złożyć wniosek z rządowego programu
„Dobry start” za pomocą bankowości elektronicznej.

 

bank

 

Jeśli posiadasz certyfikowany podpis elektroniczny lub bezpłatny profil zaufany możesz również złożyć wniosek elektronicznie za pośrednictwem portalu Empatia.

 

kliknijhttps://wnioski.mpips.gov.pl/ewnioski/index.eup?contrastVersion=0

 

Jak założyć bezpłatny profil zaufany?

Profil Zaufany możesz założyć i potwierdzić w pełni online między innymi za pośrednictwem swojego konta bankowego 24h/7 dni w tygodniu, o ile zapewnia taką możliwość.

KROK 1: W systemie bankowości elektronicznej swojego banku, wypełnij formularz o założenie Profilu Zaufanego.
KROK 2: Operację potwierdź bankowym kodem autoryzacyjnym. Na swój adres mailowy otrzymasz potwierdzenie założenia konta.

Tu dowiesz się jak załatwić sprawy urzędowe za pomoca profilu zaufanego

 Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez te same instytucje, które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”. Chodzi tu o urząd miasta/gminy, ośrodek pomocy społecznej lub inną jednostkę organizacyjną (np. centrum świadczeń)  właściwą dla miejsca zamieszkania rodzica ubiegającego się o świadczenie dobry start. Informację o tym, jaka jednostka lub komórka realizuje świadczenie w danej gminie, rodzice uzyskają w urzędzie miasta lub gminy.

 

ważne
 
 
We wszystkich województwach uruchomiono specjalne numery kontaktowe, za pośrednictwem których można uzyskać informacje dotyczące świadczenia dobry start. Mogą z nich skorzystać rodzice i opiekunowie zainteresowani świadczeniem, ale także pracownicy samorządów. Kontakt z infolinią pozwala na zapoznanie się z zasadami programu „Dobry Start”. Dzwoniąc na infolinię, można uzyskać informacje na temat tego, kto może otrzymać świadczenie dobry start, gdzie i kiedy złożyć wniosek o wsparcie i w jakim terminie zostanie ono przyznane itp.
 
numer telefonu- śląsk
 
Materiały informacyjne: