Gotowanie ze smakiem !!!

Dobiegły końca warsztaty kulinarne organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. Program Aktywności Lokalnej dzielnic Stare i Nowe Miasto "Aktywność szansą na nowy początek".

logo śląskie

Zakończenie miało miejsce w środę 23 czerwca br. na terenie dworca PKP w Wodzisławiu Śląskim. Warsztaty kulinarne odbywały się od 1 czerwca do 23 czerwca br. Zajęcia miały charakter zamknięty. Adresowane były tylko do uczestników projektu Program Aktywności Lokalnej dzielnic Stare i Nowe Miasto "Aktywność szansą na nowy początek", który jest bezpośrednio powiązany z zakończonym projektem Przebudowy i rozbudowy dworca kolejowego w Wodzisławiu Śląskim.

Beneficjenci projektu - Amatorzy kulinarnych dań mieli okazję przygotowywać dania, gotować w kuchni „warsztatownia” która mieści się na PKP w Wodzisławiu Śląskim, a także która wyposażona jest w odpowiedni sprzęt i produkty do praktycznej realizacji warsztatów.
Głównym celem warsztatów było nabycie nowych umiejętności, w tym budowanie rozwoju osobistego poprzez zwiększenie motywacji do aktywności społecznej, podniesienie poczucia własnej wartości, motywacji w podjęciu inicjatywy w celu zmiany dotychczasowego stylu życia.

Udział w warsztatach kulinarnych wyposażył uczestników w wiedzę oraz doświadczenie na temat prezentacji kulinarnych potraw, obcowania ze smakami, odpowiedniej kreacji stołu. Uczestnicy poznali dobre wzorce żywieniowe. Nabyta wiedza i doświadczenie dają możliwość do podjęcia zatrudnienia i decyzji o własnej działalności prywatnej, bądź spółdzielczo – socjalnej.

Poniżej fotorelacja z warsztatów:

Galeria