Finał warsztatów ogrodniczych PAL Jedłownik.

Dobiegły końca warsztaty ogrodnicze organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. Program Aktywności Lokalnej dzielnicy Jedłownik "Aktywni razem mogą wszystko".

logo

W dniach od 20 kwietnia do dnia 19 maja br. odbywały się warsztaty ogrodnicze dla uczestników projektu Program aktywności lokalnej dzielnicy Jedłownik "Aktywni razem mogą wszystko".

Celem warsztatów było nabycie podstawowej wiedzy i umiejętności z zakresu ogrodnictwa oraz rozwinięcie u uczestników poczucia estetyki dbania o tereny "zza okna". Ponadto wspólna praca pozwoliła na zwiększenie integracji społecznej uczestników warsztatów z pozostałymi mieszkańcami terenu rewitalizacyjnego. Warsztaty polegały na zagospodarowaniu terenu przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 4 w Wodzisławiu Śląskim w ramach pracy plenerowej uczestników.

Warsztaty ogrodnicze zakończyły się, ale to nie koniec atrakcji przygotowanych dla uczestników projektu Program Aktywności Lokalnej dzielnicy Jedłownik "Aktywni razem mogą wszystko". Od 30 maja br. do 17 czerwca br. w ilości 12 dni zaplanowano warsztaty kulinarne "Master kuchni". Amatorzy kulinarnych dań będą mieli okazję gotować w kuchni, która mieści się na PKP w Wodzisławiu Śląskim.

Poniżej przedstawiamy Państwu zdjęcia z zajęć plenerowych uczestników warsztatów.

Galeria