Finał warsztatów ogrodniczych "Mój ogród marzeń"

Dobiegły końca warsztaty ogrodnicze organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. Program Aktywności Lokalnej dzielnic Stare i Nowe Miasto "Aktywność szansą na nowy początek".

śląskieZakończenie miało miejsce w czwartek 1 października br. na terenie dworca PKP w Wodzisławiu Śląskim. Owocem pracy uczestników były "ogrody w szkle". Warsztaty ogrodnicze odbywały się od 4 września do 1 października br. Zajęcia miały charakter zamknięty, adresowane były do uczestników projektu Program Aktywności Lokalnej dzielnic Stare i Nowe Miasto "Aktywność szansą na nowy początek", który jest bezpośrednio powiązany z zakończonym projektem Przebudowy i rozbudowy dworca kolejowego w Wodzisławiu Śląskim.

Celem warsztatów było nabycie podstawowej wiedzy i umiejętności z zakresu ogrodnictwa oraz rozwinięcie u uczestników poczucia estetyki dbania o tereny "zza okna". Ponadto wspólna praca pozwoliła na zwiększenie integracji społecznej uczestników warsztatów z pozostałymi mieszkańcami terenu rewitalizacyjnego. Warsztaty polegały na zagospodarowaniu terenu przy PKP w Wodzisławiu Śląskim w ramach pracy plenerowej uczestników.

Warsztaty ogrodnicze zakończyły się, ale to nie koniec atrakcji przygotowanych dla uczestników projektu Program Aktywności Lokalnej dzielnic Stare i Nowe Miasto "Aktywność szansą na nowy początek". Od 12 października br. do 25 listopada br. w ilości 22 dni zaplanowano warsztaty umiejętności praktycznych pn. "Złote rączki". W późniejszym terminie amatorzy kulinarnych dań będą mieli okazję gotować w kuchni, która mieści się na PKP w Wodzisławiu Śląskim.

Poniżej przedstawiamy Państwu zdjęcia z zajęć plenerowych uczestników warsztatów.

Galeria