Aktualności

Nauka jazdy na rolkach

W najbliższy poniedziałek, 31 sierpnia ruszają lekcje jazdy na rolkach. Zajęcia adresowane są do 12 dzieci uczestników projektu "Lepsze Jutro", który Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim realizuje dzięki środkom unijnym.

Zmiany w Rodzina 500 +

Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski o przyznanie środków z programu "Rodzina 500+" na kolejny okres zasiłkowy. Główne zasady przyznawania świadczeń pozostają bez zmian. Nadal będzie to nieopodatkowane świadczenie w wysokości 500 zł, wypłacane do 18. roku życia dziecka, z kryterium dochodowym (800 lub 1200 zł netto na osobę w rodzinie) obowiązującym jedynie na pierwsze dziecko.

Badania lekarskie

Informujemy, że badania lekarskie dla uczestników projektu "Lepsze Jutro", którzy zakwalifikowali się do udziału w kursie prawa jazdy kat. B. odbędą się w najbliższy wtorek, 25 lipca o godzinie 9.00 w Centrum Medycznym Medhouse w Wodzisławiu Śląskim.

Bliżej rynku pracy

Fundacja Imago za naszym pośrednictwem informuje o prowadzonym naborze do projektu "Bliżej rynku pracy" współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Kiedy i gdzie złożyć wniosek?

Dużymi krokami zbliża się czas w którym osoby pobierające świadczenie wychowawcze, zasiłek rodzinny i fundusz alimentacyjny będą musiały złożyć wnioski, by nadal otrzymywać pieniądze.

Bezpiecznie we własnym domu

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim włączył się w realizację projektu "Bezpiecznie we własnym domu - nowoczesne technologie w usługach opiekuńczych dla Seniorów i osób nie w pełni samodzielnych z podregionu rybnickiego" poddziałanie 9.2.5.